Bieżący rok więcej >>>
Poprzednie lata więcej >>>
Specjaliści w naszej szkole

Nauka jest jak niezmierne morze.
Im więcej jej pijesz,
tym bardziej jesteś spragniony.

...
~ Stefan Żeromski

Serdecznie witamy na stronie internetowej
Szkoły Podstawowej Nr 271
im. 11 Listopada w Warszawie

Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 271
im. 11 Listopada w Warszawie
zaprasza uczniów klas V – VI
Szkół Podstawowych Dzielnicy Mokotów
do wzięcia udziału
w Dzielnicowym KONKURSIE BIBLIOTECZNYM
„Ciekawe dzieje książki… czyli od tabliczki glinianej do iPoda”

Jaki będzie „Sprawdzian szóstoklasisty 2015” ???
Sprawdzian szóstoklasisty już w kwietniu w zupełnie nowej odsłonie. W 2015 roku uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej napiszą sprawdzian szóstoklasisty złożony z dwóch części- część pierwsza, czyli matematyka i język polski, część druga to sprawdzian z wybranego języka nowożytnego. Czego można się spodziewać na sprawdzianie szóstoklasisty 2015? Zapraszamy na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i zapoznanie się z dostępnymi materiałami.
Sukcesy uczniów
Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada w Warszawie.

Uczniowie naszej szkoły sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także swoje zdolności wykazują podczas zmagań sportowych. Poniżej znajdują się osiągnięcia naszych uczniów.

Ocenienie kształtujące
Nasza szkoła uczestniczy w programie „Szkoła ucząca się”. Program prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, skierowany do szkół aktywnych, odważnych i zdecydowanych wprowadzać skuteczne zmiany, które doprowadzą do poprawy jakości i efektywności nauczania. więcej --->>>
Szkoła współpracy
„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. więcej->>>
Szanowni Rodzice! Kochane Dzieci!
Z radością informujemy, że w naszej szkole przybywa nowoczesnych środków przekazu. Z budżetu naszej szkoły udało nam się zakupić pierwszą tablicę interaktywną. To innowacyjne narzędzie pracy, które stwarza szerokie możliwości dydaktyczne – od pokazu zdjęć, filmów, animacji komputerowych po symulacje różnych zjawisk i ćwiczenia interaktywne, aktywizujące uczniów i pozwalające przekazać informacje w sposób jasny i czytelny. Planujemy dalsze zakupy, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że to nowoczesne środki dydaktyczne niosą ze sobą nieocenione możliwości. Tablicę zainstalowano w sali 48, tak aby każdy w miarę potrzeby mógł skorzystać ze sprzętu.
Biblioteka SP 271 jest już na Facebooku. Dołącz do Facbooka, by mieć kontakt z Biblioteką Szkolną i innymi, których możesz znać. Do odwiedzin zapraszamy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Co można znaleźć na profilu? Informacje z życia biblioteki, aktualne wydarzenia, biblioteczne ciekawostki i wiele innych. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do polecania naszego profilu swoim znajomym. więcej->>>
Wznowiono prace na terenie budowy basenu przy naszej szkole. Plac budowy przejęła nowa firma. Budowany obiekt to budynek parterowy z częściowym podpiwniczeniem. Obiekt składa się z dwóch podstawowych części: pierwsza to obszar basen sportowy z wyposażeniem oraz basen do nauki pływania wraz z zapleczem szatniowym, pomieszczeniami trenera oraz miejscami na trybuny, a także z gabinetami odnowy biologicznej.
Część druga to sala gimnastyczna, w której skład wchodzi sala sportowa mieszcząca boisko do koszykówki oraz 2 boiska do siatkówki i 2 boiska do mini koszykówki.
Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 271 im. 11. Listopada otrzymała Certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy ,,WARS i SAWA", który jest potwierdzeniem osiągnięcia przez szkołę określonego standardu pracy w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych. więcej >>>
W październiku 2004 r. nasza szkoła brała udział w akcji ,,Szkoła z klasą" organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez ,,Gazetę Wyborczą" i Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Skutek mógł być tylko jeden:
Nasza szkoła uzyskała tytuł - ,,Szkoły z klasą"!

Biuletyn Informacji Publicznej

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.